Pulse Electronics PM5449.223NLT
Part No.:
PM5449.223NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPM5449.223NLT.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 4.2A 113MOHM SMD
Comments
PM5449.223NLT Specifications
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.2 A
Current - Saturation (Isat):
4.5A
DC Resistance (DCR):
113mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.346" L x 0.323" W (8.80mm x 8.20mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)