Pulse Electronics PM5449.471NLT
Part No.:
PM5449.471NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPM5449.471NLT.pdf
Description:
FIXED IND 470NH 25A 2.8MOHM SMD
Comments
PM5449.471NLT Specifications
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
25 A
Current - Saturation (Isat):
36A
DC Resistance (DCR):
2.8mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.346" L x 0.323" W (8.80mm x 8.20mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)