Pulse Electronics PM5449.561NLT
Part No.:
PM5449.561NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPM5449.561NLT.pdf
Description:
FIXED IND 560NH 22A 3.2MOHM SMD
Comments
PM5449.561NLT Specifications
Inductance:
560 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
22 A
Current - Saturation (Isat):
23A
DC Resistance (DCR):
3.2mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.346" L x 0.323" W (8.80mm x 8.20mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)