Pulse Electronics PM5449.681NLT
Part No.:
PM5449.681NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPM5449.681NLT.pdf
Description:
FIXED IND 680NH 21A 3.8MOHM SMD
Comments
PM5449.681NLT Specifications
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
21 A
Current - Saturation (Isat):
22A
DC Resistance (DCR):
3.8mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.346" L x 0.323" W (8.80mm x 8.20mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)