Bourns Inc. PM7032S-220M-RC
Part No.:
PM7032S-220M-RC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPM7032S-220M-RC.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 960MA 135MOHM SMD
Comments
PM7032S-220M-RC Specifications
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
960 mA
Current - Saturation (Isat):
1.05A
DC Resistance (DCR):
135mOhm Max
Q @ Freq:
20 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
29MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)