Bourns Inc. PM7032S-221M-RC
Part No.:
PM7032S-221M-RC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPM7032S-221M-RC.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 300MA 1.3OHM SMD
Comments
PM7032S-221M-RC Specifications
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
300 mA
Current - Saturation (Isat):
320mA
DC Resistance (DCR):
1.3Ohm Max
Q @ Freq:
47 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
7.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)