Delta Electronics PMT-5V50W1AA
Part No.:
PMT-5V50W1AA
Manufacturer:
Delta Electronics
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPMT-5V50W1AA.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 50W
Shipping
Inventory:105
Comments
PMT-5V50W1AA Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Delta Electronics
Series:
PMT (50W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
10 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
50W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
3.86" L x 3.86" W x 1.50" H (98.0mm x 98.0mm x 38.0mm)