Sensata-Airpax PP21-2-20.0A-OB-V
Part No.:
PP21-2-20.0A-OB-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPP21-2-20.0A-OB-V.pdf
Description:
CIR BRKR 20A 250VAC 65VDC
Comments
PP21-2-20.0A-OB-V Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
SNAPAK®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
65 V