Bourns Inc. PQ2614BLA-330K
Part No.:
PQ2614BLA-330K
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPQ2614BLA-330K.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 30A 1.6 MOHM SMD
Shipping
Inventory:521
Comments
PQ2614BLA-330K Specifications
Series:
PQ2614BLA
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
30 A
Current - Saturation (Isat):
2.6A
DC Resistance (DCR):
1.6mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
7MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
1.098" L x 0.780" W (27.90mm x 19.80mm)
Height - Seated (Max):
0.630" (16.00mm)