Murata Power Solutions Inc. PQU650M-28P
Part No.:
PQU650M-28P
Manufacturer:
Murata Power Solutions Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPQU650M-28P.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 28V 650W
Comments
PQU650M-28P Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Murata Power Solutions Inc.
Series:
PQU650M (650W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Open Frame
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
28V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
23.2 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
650W
Applications:
Medical
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
6.00" L x 4.00" W x 1.69" H (152.4mm x 101.6mm x 42.9mm)