CUI Inc. PSK-S25D-5-T
Part No.:
PSK-S25D-5-T
Manufacturer:
CUI Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPSK-S25D-5-T.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 21W
Comments
PSK-S25D-5-T Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
CUI Inc.
Series:
PSK-S25D (25W)
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
4.1 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
21W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
3.78" L x 2.13" W x 1.26" H (96.1mm x 54.0mm x 32.0mm)