CUI Inc. PSK-S3-15-T
Part No.:
PSK-S3-15-T
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPSK-S3-15-T.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 3W
Comments
PSK-S3-15-T Specifications
Series:
PSK-S3 (3W)
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output 1:
200 mA
Power (Watts):
3W
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
2.99" L x 1.24" W x 1.06" H (76.0mm x 31.5mm x 26.8mm)