CUI Inc. PSK-S3-24-L
Part No.:
PSK-S3-24-L
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPSK-S3-24-L.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 3W
Comments
PSK-S3-24-L Specifications
Series:
PSK-S3 (3W)
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output 1:
125 mA
Power (Watts):
3W
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
1.46" L x 0.96" W x 0.71" H (37.0mm x 24.5mm x 18.0mm)