Amphenol Custom Cable Q-1T05A00050.5M
Part No.:
Q-1T05A00050.5M
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDQ-1T05A00050.5M.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO FAKRA
Shipping
Inventory:100
Comments
Q-1T05A00050.5M Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Style:
N-Type to Fakra
1st Connector:
N-Type Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
Fakra Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz