QST QT1CS-32.768KDZY-T
Part No.:
QT1CS-32.768KDZY-T
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDQT1CS-32.768KDZY-T.pdf
Description:
1.2X1.0 - 32.768KHZ QUARTZ XTAL
Comments
QT1CS-32.768KDZY-T Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
7pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
90 kOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)