QST QT252G-27.000MAHE-T
Part No.:
QT252G-27.000MAHE-T
Manufacturer:
QST
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDQT252G-27.000MAHE-T.pdf
Description:
2.5X2.0 , +/-30PPM , +/-30PPM (-
Comments
QT252G-27.000MAHE-T Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
QST
Series:
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
27 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.85mm)