QST QT325G-27.000MEIV-T
Part No.:
QT325G-27.000MEIV-T
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDQT325G-27.000MEIV-T.pdf
Description:
3.2X2.5 XTAL 10PPM 20PPM 8PF
Comments
QT325G-27.000MEIV-T Specifications
Frequency:
27 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)