QST QT49-13.560MAHE-B
Part No.:
QT49-13.560MAHE-B
Manufacturer:
QST
Category:
Crystals
Package:
HC-49S
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDQT49-13.560MAHE-B.pdf
Description:
HC49 , +/-30PPM , +/-30PPM (-40
Comments
QT49-13.560MAHE-B Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
QST
Series:
QT49
Package/Case:
HC-49S
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
13.56 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)