QST QT49-18.432MABK-B
Part No.:
QT49-18.432MABK-B
Manufacturer:
QST
Category:
Crystals
Package:
HC-49S
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDQT49-18.432MABK-B.pdf
Description:
HC49 XTAL 30ppm 30ppm 20pF
Comments
QT49-18.432MABK-B Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
QST
Series:
QT49
Package/Case:
HC-49S
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
18.432 MHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
Load Capacitance:
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)