QST QT49S-11.0592MAGK-T
Part No.:
QT49S-11.0592MAGK-T
Manufacturer:
QST
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDQT49S-11.0592MAGK-T.pdf
Description:
HC49 SMD , +/-30PPM , +/-50PPM (
Comments
QT49S-11.0592MAGK-T Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
QST
Series:
QT49S
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
11.0592 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Size / Dimension:
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)