QST QT49S-11.2896MAGK-T
Part No.:
QT49S-11.2896MAGK-T
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDQT49S-11.2896MAGK-T.pdf
Comments
QT49S-11.2896MAGK-T Specifications
Frequency:
11.2896 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Size / Dimension:
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)