QST QT49S-33.8688MAGQ-T
Part No.:
QT49S-33.8688MAGQ-T
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDQT49S-33.8688MAGQ-T.pdf
Comments
QT49S-33.8688MAGQ-T Specifications
Frequency:
33.8688 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Mode:
3rd Overtone
Size / Dimension:
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)