QST QT49S-9.216MAHJ-T
Part No.:
QT49S-9.216MAHJ-T
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDQT49S-9.216MAHJ-T.pdf
Description:
HC49 XTAL 30PPM 30PPM 18PF
Comments
QT49S-9.216MAHJ-T Specifications
Frequency:
9.216 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)