Raltron Electronics R1210-48.000-5-F-0720-TR
Part No.:
R1210-48.000-5-F-0720-TR
Manufacturer:
Raltron Electronics
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDR1210-48.000-5-F-0720-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 48.0MHZ 5PF SMD
Comments
R1210-48.000-5-F-0720-TR Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Raltron Electronics
Series:
R1210
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
48 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±7ppm
Load Capacitance:
5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Size / Dimension:
0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)