Raltron Electronics R1210-52.000-5-F-0710-TR
Part No.:
R1210-52.000-5-F-0710-TR
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDR1210-52.000-5-F-0710-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 52.0MHZ 5PF SMD
Comments
R1210-52.000-5-F-0710-TR Specifications
Frequency:
52 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±7ppm
Load Capacitance:
5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Size / Dimension:
0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)