Igus R4-42-07-350-0
Part No.:
R4-42-07-350-0
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDR4-42-07-350-0.pdf
Description:
Tube Carrier 2.52H 3.98W;1=1ft
Comments
R4-42-07-350-0 Specifications
Cavity Height:
1.654" (42.00mm)
Cavity Width:
2.950" (74.93mm)
Minimum Bend Radius:
13.780" (350.00mm)
Outer Height:
2.520" (64.01mm)
Outer Width:
3.976" (101.00mm)
Length:
Link Pitch:
2.640" (67.06mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 120°C