Igus R4-56-07-200-0
Part No.:
R4-56-07-200-0
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDR4-56-07-200-0.pdf
Description:
Tube Carrier 3.31H 4.29W;1=1ft
Comments
R4-56-07-200-0 Specifications
Cavity Height:
2.205" (56.00mm)
Cavity Width:
2.950" (74.93mm)
Minimum Bend Radius:
7.874" (200.00mm)
Outer Height:
3.307" (84.00mm)
Outer Width:
4.291" (109.00mm)
Length:
Link Pitch:
3.580" (90.93mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 120°C