Recom Power RACD150-1400A
Part No.:
RACD150-1400A
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDRACD150-1400A.pdf
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 60-107V
Comments
RACD150-1400A Specifications
Series:
LIGHTLINE RACD150-A (150W)
Packaging:
Box
Type:
Constant Current
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
60 ~ 107V
Current - Output (Max):
1.4A
Power (Watts):
150 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Analog, PWM
Features:
OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 55°C
Efficiency:
91%
Size / Dimension:
8.00" L x 2.68" W x 1.54" H (203.2mm x 68.0mm x 39.0mm)