Recom Power RACD150-24-ENEC
Part No.:
RACD150-24-ENEC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDRACD150-24-ENEC.pdf
Description:
LED DVR CC/CV AC/DC 14-24V 6.3A
Comments
RACD150-24-ENEC Specifications
Series:
LIGHTLINE RACD150-ENEC (150W)
Packaging:
Bulk
Type:
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
14 ~ 24V
Current - Output (Max):
6.3A
Power (Watts):
150 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Features:
OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C
Efficiency:
90%
Size / Dimension:
8.74" L x 2.68" W x 1.54" H (222.0mm x 68.0mm x 39.0mm)