Recom Power RACD60-1650A
Part No.:
RACD60-1650A
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDRACD60-1650A.pdf
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 24-36V 1.65A
Comments
RACD60-1650A Specifications
Series:
LIGHTLINE RACD60-A (60W)
Packaging:
Bulk
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
24 ~ 36V
Current - Output (Max):
1.65A
Power (Watts):
60 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Features:
OCP, OTP, SCP
Operating Temperature:
-30°C ~ 50°C
Efficiency:
87%
Size / Dimension:
6.85" L x 1.77" W x 1.28" H (174.0mm x 45.0mm x 32.5mm)