Pepperl+Fuchs, Inc. RAL100-IR/32/98
Part No.:
RAL100-IR/32/98
Manufacturer:
Pepperl+Fuchs, Inc.
Category:
Photoelectric, Industrial
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDRAL100-IR/32/98.pdf
Description:
PHOTOELECTRIC (AUTOMATION)
Comments
RAL100-IR/32/98 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Pepperl+Fuchs, Inc.
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Sensing Method:
Optical
Sensing Distance:
3.937" (100mm)
Voltage - Supply:
24V
Response Time:
100µs
Output Configuration:
Dark-On
Light Source:
Infrared LED
Connection Method:
Connector, M8
Ingress Protection:
IP67
Cable Length:
Adjustment Type:
Fixed
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C