Sumida America Components Inc. RCH110NP-150M
Part No.:
RCH110NP-150M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDRCH110NP-150M.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 4.4A 26 MOHM TH
Comments
RCH110NP-150M Specifications
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.4 A
DC Resistance (DCR):
26mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
7.7MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.50mm)