Sumida America Components Inc. RCH110NP-270M
Part No.:
RCH110NP-270M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDRCH110NP-270M.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 3.3A 48 MOHM TH
Comments
RCH110NP-270M Specifications
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.3 A
DC Resistance (DCR):
48mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
6.1MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.50mm)