Sumida America Components Inc. RCH110NP-330K
Part No.:
RCH110NP-330K
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDRCH110NP-330K.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 2.9A 55 MOHM TH
Comments
RCH110NP-330K Specifications
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
2.9 A
DC Resistance (DCR):
55mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
6MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.50mm)