Sumida America Components Inc. RCP1317NP-221L
Part No.:
RCP1317NP-221L
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDRCP1317NP-221L.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 1.6A 278 MOHM TH
Comments
RCP1317NP-221L Specifications
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
1.6 A
Current - Saturation (Isat):
1.9A
DC Resistance (DCR):
278mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.531" Dia (13.50mm)
Height - Seated (Max):
0.689" (17.50mm)