Sumida America Components Inc. RCP1317NP-330M
Part No.:
RCP1317NP-330M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDRCP1317NP-330M.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 3.6A 58 MOHM TH
Comments
RCP1317NP-330M Specifications
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.6 A
Current - Saturation (Isat):
4.8A
DC Resistance (DCR):
58mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.531" Dia (13.50mm)
Height - Seated (Max):
0.689" (17.50mm)