Sumida America Components Inc. RCP1317NP-332L
Part No.:
RCP1317NP-332L
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDRCP1317NP-332L.pdf
Description:
FIXED IND 3.3MH 450MA 3.31OHM TH
Comments
RCP1317NP-332L Specifications
Inductance:
3.3 mH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
450 mA
Current - Saturation (Isat):
510mA
DC Resistance (DCR):
3.31Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.531" Dia (13.50mm)
Height - Seated (Max):
0.689" (17.50mm)