Sumida America Components Inc. RCP1317NP-470M
Part No.:
RCP1317NP-470M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDRCP1317NP-470M.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 3.3A 69 MOHM TH
Comments
RCP1317NP-470M Specifications
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.3 A
Current - Saturation (Isat):
4.3A
DC Resistance (DCR):
69mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.531" Dia (13.50mm)
Height - Seated (Max):
0.689" (17.50mm)