Sumida America Components Inc. RCP1317NP-680M
Part No.:
RCP1317NP-680M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDRCP1317NP-680M.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 2.6A 101 MOHM TH
Comments
RCP1317NP-680M Specifications
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.6 A
Current - Saturation (Isat):
3.3A
DC Resistance (DCR):
101mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.531" Dia (13.50mm)
Height - Seated (Max):
0.689" (17.50mm)