Sumida America Components Inc. RCP1317NP-820M
Part No.:
RCP1317NP-820M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDRCP1317NP-820M.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 2.5A 110 MOHM TH
Comments
RCP1317NP-820M Specifications
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.5 A
Current - Saturation (Isat):
3.1A
DC Resistance (DCR):
110mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.531" Dia (13.50mm)
Height - Seated (Max):
0.689" (17.50mm)