Sumida America Components Inc. RCP1317NP-821L
Part No.:
RCP1317NP-821L
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDRCP1317NP-821L.pdf
Description:
FIXED IND 820UH 850MA 950MOHM TH
Comments
RCP1317NP-821L Specifications
Inductance:
820 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
850 mA
Current - Saturation (Isat):
1.02A
DC Resistance (DCR):
950mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.531" Dia (13.50mm)
Height - Seated (Max):
0.689" (17.50mm)