Bourns Inc. RL181S-104J-RC
Part No.:
RL181S-104J-RC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDRL181S-104J-RC.pdf
Description:
FIXED IND 100MH 9MA 82 OHM TH
Comments
RL181S-104J-RC Specifications
Packaging:
Bulk
Inductance:
100 mH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
9 mA
DC Resistance (DCR):
82Ohm Max
Q @ Freq:
100 @ 50kHz
Frequency - Self Resonant:
90kHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.413" Dia (10.50mm)
Height - Seated (Max):
0.551" (14.00mm)