Bourns Inc. RL181S-682J-RC
Part No.:
RL181S-682J-RC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDRL181S-682J-RC.pdf
Description:
FIXED IND 6.8MH 35MA 9.7 OHM TH
Comments
RL181S-682J-RC Specifications
Packaging:
Tube
Inductance:
6.8 mH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
35 mA
DC Resistance (DCR):
9.7Ohm Max
Q @ Freq:
100 @ 50kHz
Frequency - Self Resonant:
320kHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.413" Dia (10.50mm)
Height - Seated (Max):
0.551" (14.00mm)