Bourns Inc. RL824-332K-RC
Part No.:
RL824-332K-RC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDRL824-332K-RC.pdf
Description:
FIXED IND 3.3MH 180MA 4 OHM TH
Comments
RL824-332K-RC Specifications
Packaging:
Tube
Inductance:
3.3 mH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
180 mA
DC Resistance (DCR):
4Ohm Max
Q @ Freq:
35 @ 250kHz
Frequency - Self Resonant:
520kHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.413" Dia (10.50mm)
Height - Seated (Max):
0.610" (15.50mm)