Bourns Inc. RL875-330K-RC
Part No.:
RL875-330K-RC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDRL875-330K-RC.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 1.5A 130 MOHM TH
Comments
RL875-330K-RC Specifications
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.5 A
DC Resistance (DCR):
130mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
12MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.307" Dia (7.80mm)
Height - Seated (Max):
0.295" (7.50mm)