Bourns Inc. RL875-681K-RC
Part No.:
RL875-681K-RC
Package:
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDRL875-681K-RC.pdf
Description:
FIXED IND 680UH 330MA 1.96OHM TH
Comments
RL875-681K-RC Specifications
Series:
RL875
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
330 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
1.96Ohm Max
Q @ Freq:
20 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
2.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.307" Dia (7.80mm)
Height - Seated (Max):
0.295" (7.50mm)