Bourns Inc. RL875S-220L-RC
Part No.:
RL875S-220L-RC
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDRL875S-220L-RC.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 1.6A 80 MOHM TH
Comments
RL875S-220L-RC Specifications
Series:
RL875S
Package/Case:
Radial, Vertical Cylinder
Packaging:
Tray
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
1.6 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
80mOhm Max
Q @ Freq:
35 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
15MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.307" Dia (7.80mm)
Height - Seated (Max):
0.295" (7.50mm)