Raltron Electronics RT1210-32.768-9-TR
Part No.:
RT1210-32.768-9-TR
Manufacturer:
Raltron Electronics
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDRT1210-32.768-9-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Comments
RT1210-32.768-9-TR Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Raltron Electronics
Series:
RT1210
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
90 kOhms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.050" L x 0.041" W (1.27mm x 1.05mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)