ABLIC Inc. S-1142D42I-E6T1U
Part No.:
S-1142D42I-E6T1U
Package:
6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDS-1142D42I-E6T1U.pdf
Description:
IC REG LINEAR 4.2V 200MA 6HSOP
Comments
S-1142D42I-E6T1U Specifications
Package/Case:
Voltage - Input (Max):
50V
Voltage - Output (Min/Fixed):
4.2V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.55V @ 200mA
Current - Output:
200mA
PSRR:
40dB (100Hz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)