Delevan S1210R-152K
Part No.:
S1210R-152K
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDS1210R-152K.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 532MA 570MOHM SM
Comments
S1210R-152K Specifications
Series:
S1210R
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
532 mA
DC Resistance (DCR):
570mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
110MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)